BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BİR SOSYAL KONUT PROJESİ DAHA Kadir Ataş 25.02.2021
BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BİR SOSYAL KONUT PROJESİ DAHA

Başakşehir Belediyesi tarafından Kayabaşı’nda hayata geçirilecek sosyal konut projesi için ilk adım atılıyor. 39 dönüm arazi üzerinde inşa edilecek projede, kat sayısı 12’yi geçmeyecek 6 blokta toplam 503 daire yer alacak.

 

Modern şehirciliğin model ilçesi Başakşehir’de, Yuvam Bahçeşehir Evleri’nin ardından bir sosyal konut projesi daha inşa edilecek. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Başakşehir Belediyesi iştirak şirketi tarafından Başakkent A.Ş. tarafından hayata geçirilecek proje, Kayabaşı’nda 243/9 parseldeki 39 dönüm arazi üzerinde inşa edilecek. Proje alanının 17 dönümünde, kat sayısı 12’yi geçmeyecek 6 blokta toplam 503 daire inşa edilecek. 

 

Proje kapsamında ilk etapta 10 binanın yıkımı gerçekleştirilecek. İnşaat tamamlandığında yeni sosyal konutlar, Bulvar İstanbul ile Avrupa’nın en büyük sağlık komplekslerinden biri olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne komşu olacak. Öte yandan Başakşehir Belediyesi, 39 dönümlük arazi için 43 hak sahibiyle anlaşmaya vardı. Hak sahipleri, kentsel dönüşüm çalışmalarına gönül rahatlığıyla destek verdiklerini belirterek projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.  

 

Proje alanında yer alan 10 binanın yıkımının gerçekleştirileceği programda, sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

 

Tarih : 26 Şubat Cuma

Saat : 10.00

Adres : Güvercintepe Mahallesi 38. Sokak Başakşehir / İstanbul

 

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Fazıl Ergüt / Basın Danışmanı

0 549 392 92 06 

 

Yorumlar